CHIP TUNING

CHIP TUNING z indywidualnym strojeniem na hamowni podwoziowej do silników turbo doładowanych.

Chiptuning to modyfikacja programu, sterującego pracą silnika, która prowadzi do zwiększenia maksymalnej mocy oraz momentu obrotowego. Dodatkowo uzyskujemy poprawę przebiegu momentu obrotowego, co prowadzi do zwiększenia elastyczności silnika i lepszego przyśpieszenia nie tylko na wysokich ale również niskich i średnich obrotach.

Przed przystąpieniem do modyfikacji programu ECU (jednostki sterującej) dokonujemy pomiaru mocy silnika. W przypadku dużo niższego odczytu niż dane techniczne, oferujemy naprawy, które przywrócą silnik do fabrycznej kondycji.

Dostosowujemy program do stanu i przebiegu silnika w danym samochodzie.
Często pomimo dwóch takich samych silników, optymalizujemy dla nich inne programy, gdyż różne jest ich zużycie, a podczas produkcji zachodzą różne odchyłki. Dodatkowo użytkownik ma możliwość zamówienia różnych programów, od bardziej bezpiecznych - niezmniejszających trwałości jednostki - do bardziej ekstremalnych.

Przyrost mocy w silnikach z turbiną, bądź kompresorem to około 20-30% , aby sprawdzić dokładnie jakiego przyrostu mocy można się spodziewadź po modyfikacji zapraszamy do naszego katalogu mocy.


Spalanie pozostaje na tym samym poziomie, a komfort jazdy wzrasta diametralnie.

 

Istnieje możliwość wypożyczenia samochodu zastępczego na czas usługi.

auta zastęcze