Prins

Prins jest koncernem wchodzącym w skład największej swiatowej grupy Westport Company która od przeszło dwudziestu pięciu lat jest światowym leaderem w rozwoju alternatywnych systemów paliwowych.
Instalacje Prins są znane i cenione na całym świecie za najwyższą jakość, niezawodność,  innowacyjne rozwiązania dla całej większości dostępnych pojazdów na naszym rynku.

Firma Prins jako jedna z pierwszych w europie uzyskała certyfikat R115 na produkowaną instalację LPG DLM(Direct LiquiMax-2.0) do bezpośredniego wtrysku. Zastosowanie przez producentów pojazdów systemów wrysku bezpośredniego w autach z silnikiami benzynowymi oznaczało konieczność szukania nowych rozwiązań. Prins Autogassystemen B.V. wykorzystał swoje doświadczenie oraz technologię aby klienci wciąż mógli oszczędzać pieniądze oraz w  mniejszym stpniu zanieczyszczać środowisko. Instalacja DLM spełnia cez problemu rygorystyczne wymagania normy EURO5 o dopuszczalnej wartości emisji, przygotowana jest również do przyszłej normy EURO 6.System DLM jest stwożony  w taki sposób, aby pojazd nie stracił mocy oraz został zachowany komfort jazdy. System zapewnia również możliwość rozruchu auta bezpośrednio na gazie bez względu na temperaturę zewnętrzną.
 
Firma Prins oferuje również system Dieselblend umożliwiający przerabianie silników diesla zarówno w samochodach ciężarowych jak i małych dostawczych, na system zailania dwupaliwowy. Zrealizowane za pomocą zastąpienia części ilości ON paliwem LPG, CNG lub  biogazem. Instalacja gazowa diesel blend przezanczona jest do wszystkich rodzajów silnika diesla od EURO 3. Instalacja gazowa na bierząco komunikuje się ze sterownikiem pojazdu za pośrednictwem CAN, zapewniając w ten sposób precyzyjnie podawaną ilość gazu zależną od specyficznych właściwości konkretnego silnika. Algorytm oprogramowania sterownika Dieselbland  jest bardzo innowacyjny . Pozwala znacznie na zmniejszenie emisji przy uzyskaniu dużo lepszych osiągów. W zależności od zastosowanego paliwa  LPG, LNG, CNG, dostępne są różne rodzaje  zbiorników.

We współpracy z japońskim partnerem Keithin Corporation, jednym z wiodących na rynku motoryzacyjnym producentów systemów paliwowych, Prinsowi udało się zaprojektować  jeden z najbardziej rozpoznawalnych systemów wtrysku sekwencyjnego VSI system dla gazu płynnego LPG oraz gazu ziemnego CNG.

Firma PPHU Simex jest autoryzowanym serwisem instalacji gazowych PRINS.