BRC

Firma BRC powstała w latach 60 – tych jako małe przedstawicielstwo lokalne w Cherasco. Pod koniec lat 70 – tych Romano Bogetti właściciel marki BRC podjął decyzję o produkcji wielozaworów. W porozumieniu z Mariano i Piero Costamagna właścicielami marki MTM otworzyli w Cherasco niewielki zakład, który dał moczątek marce BRC.
Wraz ze wzrostem firmy i poszeżeniem oferty wzrósł udział w rynku. Lata 90-te to wprowadzenie na rynek pierwszego elektronicznego systemu gaźnikowego oraz sprzedaż firmy bracom Costamagna oraz stwożenie marki MTM-BRC Gas Equipment. Firma w 1996 roku wprowadza na rynek włoski pierwszy system gazu wtryskowego.

Przez kolejne lata firma dynamicznie się rozwija. W 2008 roku BRC znacząco wzmacnia swoją pozycjępoprzez otwarcie nowych lini montażowych do konwersji nowych samochodów między innymi Błoniu w Polsce. Rok 2009 to kolejne przejęcie przez firmę BRC takich znanych firm jak Tomasetto Achilles. Kolejne zmiany przynosi rok 2011 kiedy to BRC powouje do życia Electronic Division produkującą szeroką gamę podzespołów elektronicznych wykożystywanych przez BRC w swoich instalacjach.

Kolejne lata przynoszą szybki rozwój marki BRC obecnie firma zatrudnia około 1000 pracowników w ponad 70 krajach całego świata oraz dysponuje siecią warsztatów montażowych w liczbie ponad 750 punktów jej udział tylko w rynku włoskim to 24%.